Екскурсія "Замки Львівщини: Золочівський, Олеський, Підгорецький + Унівська лавра"

Екскурсія "Замки Львівщини: Золочівський, Олеський, Підгорецький + Унівська лавра" - фото
Дата події: 1 жовтня 2017
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

План туру: виїзд з Івано-Франківська (08:00) - Унів - Олесько - Підгірці - Золочів - Івано-Франківськ (повернення о 21:00).

Свято-Успенська Унівська лавра – один з найдавніших монастирів на території України. Монастир оборонного типу заснував в кінці XIV ст. князь Федор Любартович. До середини XV ст. обителю опікувалися князі роду Гедиминовичів. Згодом Унів перейшов в спадкове володіння князів Лагодовських, які в 1549 р. побудували над цілющим джерелом оборонну кам’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці з баштою-дзвіницею, а також оборонні мури з чотирма кутовими баштами. Навколо фортеці був глибокий рів з водою та високий вал. Зберігся надгробок Лагодовського – один з кращих зразків західноукраїнської скульптури епохи Ренесансу. В XVII-XVIII ст. при монастирі діяла типографія стародруків. Після входження краю в Австрійську імперію обитель була закрита і перебудована в резиденцію митрополита. Монашество відродив тут митрополит Андрій Шептицький, передавши монастир монахам Студійського уставу. У 1919 р. обитель отримала статус лаври. Головна святиня – копія Унівської чудотворної ікони Богородиці. Нині Унівський монастир-фортеця - це не тільки значний духовний осередок Галичини, а й визначна пам'ятка оборонної архітектури XVI - XIX ст., яка приваблює шанувальників української старовини.

Понад шість століть стоїть Олеський замок на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку протягом довгого його існування був він твердинею і воїном, що до останньої змоги відстоював свою незалежність; був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю,   Історію Олеського замку прийнято відлічувати з XIII ст., Від часу, коли орди хана Батия (імовірно, на початку 1241 року) знищили місто Пліснеськ, що за 10 км від Олесько.

Підгорецький замок, або Палац в Підгірцях — пам'ятка архітектури епохи Ренесансу, що стоїть у селі Підгірці на схилі мальовничого узгір'я, яке в північному напрямку каскадом спадає до розлогої долини. Замок було збудовано протягом 1635—1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Він є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Фасади Підгорецького замку мають відверто "французький слід". Тричастинна композиція ризалітівпростежується, як у замках Франції та у палацах, побудованих за їх взірцями. Палац називали "польським Версалем"... Саме цю споруду зробили Лувром, коли знімали усім відомий пригодницький фільм «Д'Артаньян і три мушкетери». Тут проходили різні частини "Марлезонського балету" і саме сюди Д'Артаньян привіз підвіски від герцога Бекінгема.

Золочівський замок збудований за проектом невідомого італійського архітектора на кошти Якуба Собєського у 1634 році як оборонна фортеця. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти виїзної вежі знаходиться Китайський палацик – унікальна пам’ятка архітектури. Таких палациків налічується лише три в Європі (Сан-Сусі, Петергоф, Золочів). Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовамияк оборонна фортеця. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. Впродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад. Нині Золочівський замок — музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї.

Вартість 310 грн.

У вартість входить: проїзд комфортабельним автобусом єврокласу, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях.

Додатково оплачується: вхідні квитки в музеї та харчування.

Вартість вхідних квитків:
- Олеський замок (дорослі - 30 грн., студенти - 15 грн., діти - 6 грн.);
- Підгорецький замок (територія замку: дорослі та студенти - 15 грн., учні - 6 грн.; підземелля: дорослі та студенти - 10 грн., учні - 5 грн.);
- Золочівський замок (Великий Палац: дорослі - 30 грн., студенти - 15 грн., учні - 6 грн.; Китайський Палац: дорослі - 24 грн., студенти - 15 грн., учні - 6 грн.).
Перегляди 277

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук