Екскурсія "Замки Тернопільщини: Збаразький, Вишнівецький, Кременецький"

Екскурсія "Замки Тернопільщини: Збаразький, Вишнівецький, Кременецький" - фото
Дата події: 16 вересня 2017
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Програма туру: виїзд з Івано-Франківська (07:30) - Збараж - Вишнівець - Кременець - Івано-Франківськ (орієнтовний час повернення 20:00 год).

Збараж. Давнє містечко розкинулось за 17 кілометрів на північний схід від Тернополя. Тут розташований один із найкраще збережених (відновлених) замків Тернопілля. Його варто відвідати тому що не завжди зустрінеш в одному місті красивий костел, дивовижний парк та замок, в якому розміщуються цікаві музейні експонати. Завжди приємно, коли дійсне перевершує твої сподівання. Саме так і є у Збаражі. Перша згадка про місто датується 1211 роком в Галицько – Волинському літописі. У Збаражі знаходиться перлина архітектури та історичний скарб Тернопільського краю - Збаразький замок. Він є сучасним туристичним об‘єктом, в якому збережений історичний колорит середньовіччя. Сьогодні в замку розміщені виставкові зали з тематичними експозиціями, виставками, картинною галереєю, музейними відділами. Навколо замку розташований чудовий парк з алеями. Окрім замку та парку біля нього, цікавими для туриста є монастир Бернардинів та церква Успіння Пресвятої Богородиці, які є пам'ятками архітектури національного значення.

Вишнівець. Ще півгодини подорожі трасою на північ від Збаража і ви потрапляєте у родинне гніздо давнього роду магнатів Вишнівецьких, представники якого були правителями держав тавоєначальниками, будівничими та благодійниками. Цей рід володів величезними багатствами і був відомий усій Європі. Та ті із Вишнівецьких, які приймали корону ніколи не були щасливими, королівська влада не приносила щастя в їхні долі. Про державні інтиги, славні, загадкові та трагічні долі Вишнівецьких ви почуєте у стінах їхнього палацу, які сьогодні турботливо і повільно реставруються. Перша згадка про Вишнівець датується 1395 роком. Тут зберігся палацово-парковий комплекс XV - XVIII cт. Палац побудований у стилі класицизму. Подорожуючи по Волині, у Вишнівці побував Т.Г.Шевченко, а також французький письменник Оноре де Бальзак. Попри свої значні втрати Вишневецький ансамбль і сьогодні залишається одним з визначних пам'яток України. Поруч з палацом, на схилі замкової гори, розташована Вознесенська церква, в підземеллях якої спочивають представники роду Вишневецьких. Реставратори комплексу мріють зробити його представницьким центром для міжнародних зустрічей, відновити його світову славу та пишне убранство залів, побудувати готель для мандрівників. А поки що ми маємо можливість, потинятись залами, розглянути портрети знаменитих Вишнівецьких і влаштувати променад хоча й запущеним, але досі неповторним парком.

Далі ми переїжджаємо до Кременецького замку. Кременецький замок побудований в ХІІІ столітті, на замковій горі, висотою 400 метрів над рівнем моря, на місці давньоруського городища. Вигідне важкодоступне розташування фортеці зумовило те, що її не зміг здобути в 1226 році угорський король Андраш ІІ, в 1240-1241 роках монголо-татарський хан Батий, в 1255 році воєвода хана Батия - Куресма. Лише в 1261 році замок був розібраний на вимогу монголо-татарського князя, правителя захоплених монгольськими дикими ордами територій на правому березі Дніпра, Бурундая, князем Васильком Романовичем, за умови мирного договору. Цікава історія замків запам’ятається надовго після такої екскурсії.

Вартість 330 грн.

 

Перегляди 302

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук