Презентація графічного роману "Герой поневолі" у місті Івано-Франківськ

Презентація графічного роману "Герой поневолі" - фото
Дата події: 19 жовтня 2017
Для того, щоб підписатися на події, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

З нагоди випуску тому 2 графічного роману Герой поневолі, запрошуємо вас на презентацію книги (за участю авторів).
Художник та співавтор концепції – Міхай Тимошенко
Адаптація тексту та співавтор концепції – Кирило Горішний

Подорожуйте в часі та відкрийте для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка та сучасних авторів!
Вперше в Україні видана українська класична література у вигляді графічного твору. Зазвичай у франкомовному світі називають цей вид мистецтва “мальованими стрічками”, скорочено – BD (Банд Десіне). Він набув настільки широкої популярності, що його вважають одним з “дев’яти найважливіших мистецтв”. В Україні він ще маловідомий і його часто асоціюють з поняттям “комікс” або жартівливою дитячою літературою. Насправді “Банд Десіне” цікавий не тільки для дітей, але також і для дорослих, особливо, така різновидність як графічний роман.
Автори графічного роману “Герой поневолі” пропонують подолати стереотипи та ближче познайомити вас з надзвичайно цікавим літературним явищем французької і бельгійської культури. Вони поділяться з вами досвідом і враженнями створення і розповсюдження українського графічного роману в Україні та за її межами. Автори книги Міхай Тимошенко і Кирило Горішний були, між іншим, запрошені у Кембриджський університет та в Брюссель на Свято “Банд Десіне”.

Про графічний роман “Герой поневолі”:
Графічний роман “Герой поневолі” — двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка.
“Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот.” (Іван Франко)
Головний герой – українець, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автріяками. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.
Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи…

Про авторів:
Міхай Тимошенко (нар. 1980 р. в м. Мачін, Румунія) – художник та співавтор концепції. Працює в жанрах живопису, карикатури, графіки. Йому виповнилося 19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р. Є учасником міжнародних виставок з 1998 р. та автором таких персональних виставок, як “Авто-портрет” та “Театр-портрети”. Його вабить також світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на репрезентацію персонажів його графічних романів.
Кирило Горішний (нар. 1977 р. в Парижі, Франція) – адаптація тексту та співавтор концепції. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну – землю його дідусів і бабусь. Відтоді, як фотограф та видавець він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу приділяє соціальним, етнічним та історичним питанням. Зокрема досліджує життя гірського народу Карпат – гуцулів. Співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу.

Перегляди 55

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук